SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 11299165
nr 1129 9165
Bestick
silver, 14+ 13 delar, Christian Hammer, 1850-tal
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 18 september 2017
kl 19:54:11
3.200 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver